V každej krajine sa môže forma samohodnotenia mierne líšiť podľa zvyklostí a dlhodobo zavedených pravidiel samohodnotenia, tak isto aj štruktúra samohodnotiacej správy môže byť v jednotlivých krajinách odlišná.
V Slovenskej republike sa od samotného začiatku uplatňovania modelu CAF využíva popisná forma až po úroveň jednotlivých príkladov modelu CAF (popis skutočného stavu v danej organizácii), pričom je doplnená o silné stránky, oblasti na zlepšenie a dôkazy podporujúce tvrdenia samohodnotiteľov na úrovni jednotlivých kritérií modelu CAF.
Na zachovanie jednotnosti samohodnotiacej správy podľa modelu CAF využíva Úrad pre normalizáciu, metrológiu a skúšobníctvo Slovenskej republiky ako národný korešpondent modelu CAF šablónu samohodnotiacej správy (doc, 450kB), ktorá je verejnej dostupná na webovom sídle CAF centra v časti Model CAF alebo je možné požiadať o jej zaslanie.
Okrem spomínaných kritérií, subkritérií a príkladov modelu CAF sú súčasťou samohodnotiacej správy aj nasledovné informácie:
Pri samohodnotení je častou otázkou rozsah samohodnotiacej správy. Tento rozsah oficiálne nie je nikde definovaný, avšak národný korešpondent modelu CAF v Slovenskej republike odporúča nastaviť rozsah celkového počtu strán na maximálne 75. Do týchto 75 strán sa započítava text od začiatku kritéria 1 až po koniec kritéria 9.